اختتامیه جشنواره بین المللی فارابی، فردا

برگزیدگان هشتمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور رئیس جمهور، در سالن اجلاس سران معرفی و تجلیل می شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی با اشاره به حضور وزیر علوم، معاونان و شخصیت های برجسته فرهنگی وعلمی کشور در این مراسم گفت: این جشنواره با هدف معرفی و قدردانی از برترین پژوهشگران در رشته های علوم انسانی برگزار و از 33 برگزیده در این دوره قدردانی می شود.

حسین میرزایی با بیان اینکه در این دوره 4 هزار و 106 اثر داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، افزود: 71 درصد آثار را مردان و 29 درصد را زنان پژوهشگر به دبیرخانه جشنواره فرستاده اند.

او گفت: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در بخش های طرح پژوهشی، رساله دکتری، پایان نامه کارشناسی ارشد و کتاب است.

میرزایی افزود: در بخش بزرگسالان 5 برگزیده و در بخش جوان نیز 4 برگزیده معرفی می شوند، همچنین 9 نفر در بخش پیشکسوتان علوم انسانی، شخصیت های برتر، مترجمان، نظریه پردازان، انجمن برتر و نشریه برتر معرفی خواهند شد. در بخش بین الملل نیز تمرکز بر محققان اسلام ‌شناس و ایران شناس بوده است و برگزیدگان از کشورهای ایتالیا، آلمان، فرانسه، روسیه، لبنان، هلند و بلژیک هستند.

رئیس پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: بیشترآثار در این دوره از جشنواره با موضوع فقه، اصول قرآنی و حدیث بوده است.

جشنواره بین المللی فارابی از سال ۸۷ تاکنون ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی برگزار می شود که در گروه های دوازده گانه علمی از برگزیدگان تقدیر می شود.مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top