نحوه پذیرش دانشجویان در کنکور سراسری اعلام شد

در آزمون سراسری امسال، پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به دو روش متمرکز و نیمه‌متمرکز صورت می‌گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در روش گزینش متمرکز منحصراً نمرات آزمون و سوابق تحصیلی داوطلبان واجدشرایط، ملاک ومبنای پذیرش قرار می‌گیرد.

در این روش، پذیرش در برخی رشته‌ها به صورت شرایط خاص است و رشته‌های دارای شرایط خاص رشته‌هایی هستند که در پذیرش آنها شرایطی مانند مصاحبه، معاینه، آزمون عملی یا علمی جداگانه اعلام می‌شود و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی این رشته‌ها به همراه سایر رشته‌های متمرکز اعلام می‌شود.

در روش گزینش نیمه‌متمرکز اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی به صورت قطعی در یک مرحله اعلام نمی‌شود وگزینش علمی داوطلبان پس از اتمام مدت زمان انتخاب رشته، براساس نمره علمی اکتسابی هریک از آنان، شرایط و ضوابط مربوطه، انتخاب رشته هر داوطلب و با توجه به سایر شرایط و مقررات اعلام شده، انجام و نتایج نهایی در دهه سوم شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

اعلام نتایج معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه‌متمرکز به منظور انجام مراحل مصاحبه و معاینه و آزمون عملی در نیمه اول مهرماه سال 96 صورت می‌گیرد.

 دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور سراسری سال 96 توزیع شده است وداوطلبان می تواند تا 28 بهمن ثبت‌نام خود را انجام دهند.مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top