روی خط خبر/ خدمات دیالیز در کشور کاملا رایگان است

نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور گفت: بیماران دیالیزی در بخش دولتی و خصوصی هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کنند و کاملا رایگان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، درفشی، نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور در برنامه روی خط خبر شبکه خبر، در خصوص ابعاد و اهمیت این موضوع گفت: درکشور حدود 28 هزار 500 بیمار دیالیزی داریم که هر سال 6 درصد به این تعداد اضافه می شود  که به حمایت نیاز دارند. 
درفشی تصریح کرد: در شرایط موجود کشورمان، حدود 5 هزارماشین دیالیز فعال داریم که هزار و 500 مورد از این ماشین ها مستهلک شده و عمر آنها به بیش از 20 هزارساعت فعالیت رسیده است و همچنین هزار و 600 ماشین دیالیز دیگر نیز نیازمندیم که باید تهیه و به حدی برسد تا بیماران در دو شیف دیالیزشان انجام شود و این کار نیاز به 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری است که باید از جانب دولت یا بخش خصوصی تامین شود.

نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور تاکید کرد: نکته قابل اهمیت این است که بیماران دیالیزی هیچ گونه هزینه ای در بخش دولتی یا خصوصی بابت دیالیز پرداخت نکرده و کاملا رایگان است.
درفشی اضافه کرد: بیماران دیالیزی حتی با تغییرات اعمال شده و واگذاری بیماستان ها به بخش خصوصی از نظرهزینه ای آسیب نمی بیند.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود: طی قراردادهایی به ارزش 800 میلیارد تومان بنا شد 473 مرکز دیالیز در سطح کشور به بخش خصوصی واگذار شود.
 سید ابراهیم رئیسیون در حاشیه مراسم امضاء قرارداد بین دانشگاه‌های علوم پ‍زشکی و بخش خصوصی افزوده بود: قراردادهایی بین شرکت‌های خصوصی و دانشگاه‌های علوم پزشکی به امضاء رسید که شرکت‌ ها از طریق مناقصه انتخاب شده اند و بناست تا خدمات دیالیز را تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه دهند.
 وی همچنین گفته بود: 50 دانشگاه علوم پزشکی قرارداد امضاء کردند و مابقی قراردادها در مرحله بعدی مناقصه تعیین شدند.
 رئیسیون افزوده بود: خدمات دیالیز در بیمارستان های دولتی به صورت رایگان انجام می‌ شود و بعد از این هم طرف حساب شرکت‌ های خصوصی بیمه‌ ها هستند که با همان تعرفه مصوب باید ارائه خدمت کنند.


دانلودمشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top