هک اثر انگشت با عکس

اگر از آن دسته افرادی هستید که به گرفتن عکس از خودتان یا به اصطلاح سلفی با نشان دادن انگشتان به شکل V علاقه دارید، سعی کنید این عادت را ترک کنید زیرا هکرها می توانند با نسخه برداری اثر انگشت شما از آن سوء استفاده کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به قنل از پایگاه خبری ترا اسپانیا، در حالی که روزانه اخبار مختلفی درباره ی هک های گسترده و جعل های مختلف به گوش می رسد، دانشمندان ژاپنی این بار شیوه ای را کشف کرده اند که از طریق یک عکس سلفی که در آن سطح انگشتان فرد مشخص باشد، می توان اثر انگشت آن شخص را دزدید و به حریم شخصی او لطمه زد.


به گفته ایسائو اچیزو، رئیس این طرح پژوهشی که در موسسه ملی انفورماتیک (در توکیو ژاپن) انجام شده است، در صورتی که انگشتان در فاصله کمتر از سه متری لنز دوربین مشخص باشند، هکر می تواند اثر انگشت شما را کپی کند و با استفاده از آن در دستگاههایی که از روش های بیومتریک استفاده می کنند، به حریم شخصی شما لطمه وارد کند.


آن ها از این طریق می توانند گوشی های تلفن و یا در هایی را که رمز امنیتی آن ها اثر انگشت فرد است باز کنند.


 این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که نسل جدید دوربین ها از چنان کیفیت تصویر بالایی برخوردارند که این گروه تحقیقاتی موفق شده اند اثر انگشت افراد مختلفی را بازسازی کنند.


به همین ترتیب، گروه تحقیقاتی موفق به یافتن  یک  راه حل نیز شده است. برای امنیت بیشتر می توانید  یک  ورق پلاستیکی شفاف  را روی انگشتانتان بکشید و از این طریق به دلیل بازتاب نور، انگشتان تار دیده می شوند.مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top