روز انلاین - همایش تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد برگزار می‌شود
جانشین رئیس سازمان بسیج محلات در قم:
همایش تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد برگزار می‌شود

شناسه خبر: 1294686
سرویس: استانها
۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
جانشین رئیس سازمان بسیج محلات کشور از برگزاری همایش تجلیل از دست‌اندرکاران مسجد در تهران خبر داد.
به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
قم
، عبدالله سهرابی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به نقش برجسته مساجد در مسائل اجتماعی اظهار داشت: شرایط در مسائل فرهنگی کشور نگران‌کننده است.
وی بابیان اینکه فقط در استان تهران بیش از 4200 مسجد کم است، ابراز کرد: تناسب افراد جامعه نسبت به وجود مسجد 1010 است که فاصله زیادی با سخنان رهبری درباره وجود تعداد مساجد داریم.
جانشین رئیس سازمان بسیج محلات کشور خاطرنشان کرد: روحانیت نقش محوری در مساجد را دارند که در این زمینه به نظر می‌رسد باید دو راهکار یکی عدم محروم شدن طلاب از شهریه‌ها و دیگری صحبت با مدیریت حوزه علمیه کشور درباره آموزش تخصصی امام جماعت در پیش‌گرفته شود.
وی با تأکید بر اینکه در 11 ماه گذشته بسیج در 500 شهرستان و 31 استان اقدام به شناسایی افراد مؤثر در مساجد کرده است، تصریح کرد: با نظر نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها 186 نفر از مؤثرین مساجد اعم از روحانی، خادم، خیرین، فرماندهان بسیج پایگاه‌ها، کانون‌های مساجد و.. شناسایی‌شده‌اند.
سهرابی ادامه داد: قرار است در 6 بهمن‌ماه سال جاری همایشی به‌منظور تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار و نفرات برتر به عتبات عالیات مشرف شوند.
انتهای پیام/


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top