زنجان| آموزش و پرورش در طرح استعدادیابی رفتاری تبعیض‌آمیز با وزنه‌برداری دارد - اخبار تسنیم - Tasnim
زنجان| آموزش و پرورش در طرح استعدادیابی رفتاری تبعیض‌آمیز با وزنه‌برداری دارد
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به حذف رشته وزنه‌برداری از طرح‌های استعدادیابی اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با این رشته تبعیض‌آمیز برخورد می‌کند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
استانها
زنجان
نظرات

 به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
زنجان
، علی مرادی امروز در مجمع انتخاباتی هیئت وزنه‌برداری استان زنجان اظهار داشت: مسابقات رکورد گیری بانوان برگزار شد و فعالیت‌های استان زنجان نشان می‌دهد در این عرصه پیشتاز بوده است.
وی به تفاهم‌نامه منعقد شده با آموزش و پرورش در حوزه استعدادیابی اشاره کرد و گفت: متاسفانه آموزش و پرورش در رفتاری چندگانه و تبعیض‌آمیز امسال رشته وزنه‌برداری را از برنامه‌های خود حذف کرده است اما پیگیری‌های لازم را برای این مورد انجام می‌دهیم.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری امکانات و منابع  مالی این فدراسیون را محدود خواند و گفت: 10 درصد بودجه فدراسیون به هیئت‌های استانی اختصاص می‌یابد و با توجه به محدود بودن منابع انتظار تامین همه خواسته‌ها از فدراسیون صحیح نیست.
وی با اشاره به اینکه 27 درصد درآمدهای مالیاتی به حوزه ورزش اختصاص داده شده ابراز کرد: استان‌ها می‌توانند از این منابع سهم خود را دریافت کنند.
مرادی با اشاره به اینکه امسال 11 اردوی آمادگی برای مسابقات مختلف برگزار شده است بیان کرد: فدراسیون برای اردو ها 5 میلیارد هزینه کرده و مبلغ تهیه یک ست وزنه‌برداری 25 میلیون تومان است.
وی خاطرنشان کرد: 73 درصد بودجه فدراسیون وزنه‌برداری تخصیص یافته و تنها 38 درصد از بودجه کمیته ملی المپیک برای فدراسیون وزنه‌برداری محقق شده است بنابراین فدراسیون نمی‌توانند همه خواسته‌ها در حوزه پشتیبانی را برآورده کند.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به اینکه دوپینگ خط قرمز فدراسیون است تصریح کرد: در این زمینه کنترل‌های دقیقی انجام می‌شود و در حوزه دوپینگ به اندازه سر سوزن اغماض نمی‌کنیم.
وی "ورزش پاک" را شعار ورزش کشور عنوان کرد و افزود: باید پارک جلو رویم و استعدادهای ورزشی را حفظ کنیم.
علی خلیلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این مجمع آشنایی با علم روز، استعدادیابی و تعامل با آموزش و پرورش، توسعه ورزش بانوان، تقویت هیئت‌های شهرستانی و بهره‌مندی از ظرفیت خیران برای تأمین زیرساخت‌های ورزشی برای بهبود عملکرد در بخش وزنه‌برداری را مهم خواند.
انتهای پیام/م


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top