"اسطوخدوس" مفید برای درمان بی‌خوابی و اضطراب - درمان - مراقبت - روز انلاین
تندرستی
۱۳۹۶/۱۱/۲۴۱۰:۳۸کد خبر: 237598 سلامت نیوز: یک متخصص طب ایرانی گفت: اسطوخدوس را جاروب دِماغ یا مغز می‌نامند زیرا رطوبت مغز را زایل می‌کند و موجب نشاط افراد می‌شود و ذهن را باز می‌کند و برای درمان بی‌خوابی ناشی از خستگی، اضطراب و بیش‌فعالی مغز، مفید است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ؛ محمد عسکرفراشاه درباره خواص اسطوخدوس اظهار کرد: اسطوخدوس به‌زبان یونانی به‌معنی حافظ ارواح است, این گیاه مقوی بدن، قلب و احشاء است و در تقویت دماغ (مغز) بسیار خوب است, اسطوخدوس را جاروب دِماغ یا مغز می‌نامند زیرا رطوبت مغز را زایل می‌کند و موجب نشاط افراد می‌شود و ذهن را باز می‌کند.
وی افزود: اسطوخدوس اثر مسکن و ضدمیکروبی دارد و در درمان سرماخوردگی و زکام مؤثر است همچنین به‌علت تأثیرات آرامبخشی آن بر عضلات قلب برای درمان تپش قلب و کاهش فشار خون مفید است, سه قطره از روغن اسطوخدوس را روی تکه‌ای پنبه چکانده و روی بالش قرار دهید, وقتی سرتان را روی بالش می‌گذارید, رایحهاسطوخدوس آرامبخش است و خواب راحتی را ایجاد می‌کند.
این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: اسطوخدوس داروی مؤثری برایدرمان بی‌خوابی ناشی از خستگی، اضطراب و بیش‌فعالی مغز است و از منظر طب ایرانی اسطوخدوس بی‌خوابی‌های ناشی از غلبه خشکی دماغ (مغز) را برطرف می‌کند.طرز تهیه مربای اسطوخدوس
عسکرفراشاه توضیح داد: برای تهیه مربای اسطوخدوس مانند همه مرباهایی که از گلبرگ گیاهان تهیه می‌شود، ابتدا باید تلخی اسطوخدوسرا با چند بار جوشاندن گرفت سپس هم‌وزن گلاسطوخدوس شکر یا عسل اضافه کرد و حرارت داده شود تا قوام پیدا کند, مداومت در خوردن مربای اسطوخدوسبرای رفع غم و وسواس مفید است هم‌چنین موجب تقویت حافظه نیز می‌شود.
وی اضافه کرد: برای دور کردن کک‌ها و درمان آلودگی به شپش سر می‌توان از روغن اسطوخدوس استفاده کرد همچنین روغن اسطوخدوس دارای خاصیت ترمیم‌کنندگی پوست است و در درمان سوختگی می‌توان از آن در ترکیب لوسیون‌ها و کرم‌ها استفاده شود.
20180213 10:38››
اشتراک گزاری:(ضروری)(ضروری)رئیس جدید سازمان نظام پزشکی چه اقداماتی را باید در اولویت کاری خود قرار دهد؟
>در صورتیکه تمایل به دریافت خبرنامه سلامت نیوز را دارید، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، سلامت نیوز شریک سلامت جامعه ایرانی است. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تندرستی ( سلامت نیوز ) محفوظ می باشد.>
4.73986s, 19q


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top