آزمایشگاه تخصصی ژنتیک حفاظت از شتر دوکوهانه در اردبیل راه اندازی می شود - اخبار تسنیم - Tasnim
آزمایشگاه تخصصی ژنتیک حفاظت از شتر دوکوهانه در اردبیل راه اندازی می شود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت:به زودی آزمایشگاه تخصصی ژنتیکی حفاظت از شتر دوکوهانه در استان اردبیل راه‌اندازی  می شود.
۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
استانها
اردیبل
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
اردبیل
، بهلول تکلوی  امروز در بازدید از مرکز حفاظت و نگهداری و تکثیر شتر دوکوهانه در بخش جعفرآباد بیله‌سوار اظهار داشت: با توجه به اینکه نسل شتر دوکوهانه در طی سال‌های گذشته در معرض انقراض بود به همین دلیل سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با همکاری مرکز اصلاح نژاد دام کشور اقدام به خرید سه نفر شتر دوکوهانه از جمعیت دامی استان کرد.
وی تصریح کرد: این سازمان توانست تعداد این شترها را به 24 نفر افزایش دهد و تعداد جمعیت شتر دوکوهانه استان را به 151 نفر برساند که استان اردبیل تنها استان کشور در تکثیر و ازدیاد نسل شتر دوکوهانه محسوب می‌شود و در این زمینه اقدامات شاخصی انجام داده است.
تکلوی افزود: آگهی مزایده‌ای در بین شترداران کل کشور به منظور فروش تعدادی از شترهای پرورش یافته در مرکز حفاظت و نگهداری شهرستان بیله‌سوار برگزار کردیم و در اختیار شترداران موفق و تلاشگر قرار دادیم تا آنان نیز این مرکز را در ازدیاد نسل این حیوان ارزشمند و مفید به کار ببرند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: شترهایی که در مزایده به فروش رسیدند صرفا برای ازدیاد نسل و افزایش جمعیت آنان به متقاضیان تحویل داده شده و با اخذ تعهد کتبی خریداران اجازه ذبح و فروش گوشت آن را ندارند.
وی گفت: حفاظت از نسل شترهای دوکوهانه نه تنها مورد توجه مسئولان داخلی کشور بلکه مورد توجه سازمان‌های تخصصی همچون سازمان خواروبار جهانی موسوم به فائو نیز  می باشد که سال گذشته نماینده‌ای از این سازمان برای بررسی وضعیت تکثیر شتر دوکوهانه از مرکز حفاظت و نگهداری شتر دوکوهانه در بیله‌سوار مغان نیز بازدید داشتند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد براساس هماهنگی‌های به عمل آمده به زودی آزمایشگاه تخصصی ژنتیکی حفاظت از شتر دوکوهانه در استان راه‌اندازی  می شود که اگر بخش خصوصی و جوانان تحصیل‌کرده و متخصص رشته دامپروری بخواهند می‌توانند با اخذ وام‌های کم‌بهره در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.
انتهای پیام/


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top