«خبر بد» قدرت تفکر منطقی را از انسان می‌گیرد - اعصاب و روان - روز انلاین
تندرستی
۱۳۹۶/۱۰/۲۲۱۲:۱۹کد خبر: 234940سلامت نیوز: یکروانشناس با بیان اینکه اخبار خوب می‌تواند با برنامه‌های زندگی افراد درسطوح خرد و کلان ارتباط برقرار کند، گفت: اخبار بد، تفکر منطقی را از فردسلب می‌کند و بر ذهنیت فرد نسبت به مسائل اجتماعی و خانوادگی اثراتنامناسبی می‌گذارد.
به گزارش سلامت نیوز، پریسا حاجی‌محمدی یزدی روانشناس در گفت‌وگو با فارس در خصوص تأثیر اخبار مثبت و منفی برروح و روان افراد جامعه توضیح داد: اخبار منفی می‌تواند روح و روان افرادجامعه را متحیر و متشنج کند و فرد را به سمت و سوی واکنش و پاسخگویی پیشببرد که متأسفانه برخی از رسانه‌ها با انتشار این اخبار سعی در آسیب‌رسانیبه افراد جامعه دارند.
وی افزود: انتشار اخبار دروغ و منفی یکی ازروش‌هایی است که برخی از رسانه‌ها با آن، مردم را در غفلت‌، تشنج و التهابقرار می‌دهند. این اخبار می‌تواند تفکر منطقی را از فرد سلب کند و بر ذهنیتفرد نسبت به مسائل اجتماعی و خانوادگی اثرات نامناسبی بگذارد.
اینروانشناس تصریح کرد: در موارد مختلفی تحقیقات نشان داده که تشکل‌های جاسوسییکی از آیتم‌های خود را برای ملتهب کردن جامعه، دروغ‌‌پراکنی و استفاده ازاخبار منفی قرار می‌دهند.
وی با بیان اینکه اخبار مثبت می‌تواند درزمینه مثبت‌اندیشی و ایجاد حس همکاری بین افراد مؤثر باشد، توضیح داد: درزمان شنیدن اخبار خوب توسط افراد، فرد می‌تواند به عنوان مدافع عمل کند واین موضوع باعث می‌شود تا نگرش انسان بر سمت و سوی مسیر سلامت قرار دادهشود.
یزدی تصریح کرد: اخبار خوب می‌تواند با برنامه‌های زندگی افرادچه در سطح خرد و کلان ارتباط برقرار کند. به طوری‌که فرد می‌تواند بامطالعه یا شنیدن خبرهای خوب برای زندگی خود برنامه‌ریزی مناسبی را انجامدهد.
این روانشناس گفت: اخبار خوب می‌توانند از بروز خطرها در زندگیجلوگیری به عمل آورند و به افراد کمک می‌کنند طرح‌ریزی بهتری برای زندگیخود داشته باشند.
وی در پایان گفت: ممکن است اخبار خوب هم جنبه منفیداشته باشند به طور مثال وقتی که خبر بارش باران در رسانه‌ها منتشر می‌شودممکن است عده‌ای با توجه به شغلی که دارند از شنیدن آن خوشحال نشوند اماهمین اطلاع‌رسانی می‌تواند جلوی ضرر آنها را بگیرد. 20180112 12:19›
اشتراک گزاری:(ضروری)(ضروری)رئیس جدید سازمان نظام پزشکی چه اقداماتی را باید در اولویت کاری خود قرار دهد؟
>در صورتیکه تمایل به دریافت خبرنامه سلامت نیوز را دارید، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، سلامت نیوز شریک سلامت جامعه ایرانی است. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تندرستی ( سلامت نیوز ) محفوظ می باشد.>
2.22255s, 18q


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top