انتخاب بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل فراموشی شکست داعش است - روز انلاین - Tasnim
عضو مجلس خبرگان رهبری:
انتخاب بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل فراموشی شکست داعش است

شناسه خبر: 1594958
سرویس: استانها
۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخاب بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفت: آمریکا و اسرائیل پس از شکست داعش ضربه حیثیتی بزرگی خوردند و برای اینکه بر شکست خود روپوشی بگذارند تلاش می‌کنند با شانتاژ و تهدید این وعده را عملی کنند.
آیت الله محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در
قم
 با اشاره به اقدام اخیر ترامپ در اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اقدام آمریکا در واقع وعده جدیدی است که به نفع رژیم صهیونیستی رقم می‌خورد و در راستای منافع این دولت غاصب است.
وی افزود: همان گونه که صد سال پیش انگلیس به یهودی‌ها وعده داد در فلسطین ساکن شوند و فلسطین تحت سلطه یهود قرار بگیرد اما نتوانستند قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونسیتی انتخاب کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی بیان کرد: در این مرحله ترامپ قصد دارد این اقدام را تکمیل کند و یکی از آرزوهای به زمین مانده اسرائیل را محقق کند که این اقدام در این دوران به دلیل عدم موفقیت در منطقه است.
استاد حوزه علمیه عنوان کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند به دنبال شکست آمریکا و اسرائیل در پروژه خاورمیانه بزرگ و پیروزی مقاومت و شکست داعش ضربه حیثیتی بزرگی خوردند و برای اینکه بر شکست خود روپوشی بگذارند تلاش می‌کنند با شانتاژ و تهدید این وعده را عملی کنند.
حیدری با تاکید بر اینکه اسرائیل و آمریکا در این موضوع بزرگ‌ترین ضربه را می‌خورند، گفت: اگر در گذشته بین ملت‌های مسلمان در مسئله قدس و اسرائیل اختلاف بود اما به واسطه این اقدام نابه‌جا و احماقانه آمریکا اتحاد جدیدی شکل می‌گیرد و انتفاضه جدیدی ایجاد می‌شود و کشورهای اسلامی و حتی کشورهای اروپایی نیز با خواسته فلسطینی‌ها همگرایی کرده و خواسته آمریکا را محکوم می‌کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر آمریکا و اسرئیل اعلام پشیمانی و عقب‌نشینی نکنند شکست سختی می‌خورند و این موضوع مقدمه‌ای برای تسریع در اضمحلال دولت اشغالگر قدس می‌شود.
انتهای پیام/


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top