کسب میزبانی ۴ دوره از مسابقات بین‌المللی ورزشی در مراغه - روز انلاین - Tasnim
رئیس اداره ورزش جوانان مراغه اعلام کرد
کسب میزبانی ۴ دوره از مسابقات بین‌المللی ورزشی در مراغه

شناسه خبر: 1551848
سرویس: استانها
۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه از میزبانی این شهرستان در ۴ رشته ورزشی در سطح بین‌المللی و آسیایی خبر داد.
مهدی نوایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در
مراغه
، با اشاره به موافقت فدراسیون‌های ورزشی کشور برای برگزاری مسابقات بین‌المللی در این شهرستان، اظهار کرد: با ایجاد بسترهای لازم برای برگزاری مسابقات بین‌المللی و آسیایی در این شهرستان، با تلاش مسئولان و پیگیری‌های فرماندار مراغه موفق شدیم موافقت 4 فدراسیون ورزشی کشور را برای میزبانی مسابقات بین‌المللی دریافت کنیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه در ادامه با اشاره به اینکه کلیه بسترهای لازم برای برگزاری این دوره از مسابقات فراهم شده است، گفت: برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات در سطح بین‌المللی و آسیایی در این شهرستان کلیه امکانات لازم با دستور فرماندار با مشارکت کلیه ادارات و سازمان‌ها فراهم شده است.
نوایی اضافه کرد: مسابقات بین‌المللی و آسیایی اسفندماه سال جاری به میزبانی اداره ورزش و جوانان مراغه برگزار می‌شود.
نوایی با اشاره به اینکه تنها 2 درصد مردم مراغه ورزش می‌کنند، گفت: بر اساس آمارهای رسمی در این شهرستان تنها 2 درصد از مردم این شهرستان ورزش می‌کنند که ضروری است با برگزاری همایش‌های پیاده‌روی عمومی انگیزه ورزش در بین مردم این شهرستان را افزایش داد.
مراغه در رتبه سوم حوزه ورزشی استان
رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه در ادامه با بیان اینکه در سال 95 رتبه 16 را در حوزه ورزشی استان داشت، افزود: با تلاش همکاران اداره ورزش این شهرستان در 8 ماه نخست امسال موفق شدیم این رتبه را از 16 به رتبه 3 استانی کاهش بدهیم که این یکی از موفقیت‌های بزرگ حوزه ورزشی در شهرستان بود.
وی اظهار کرد: با تلاش هیئت‌های ورزشی این شهرستان توانستیم آمار ورزش را از 2 درصد به 5 درصد افزایش دهیم که در ادامه برای افزایش درصد ورزش در بین مردم این شهرستان ضروری است ادارات و سازمان‌ها اداره ورزش و جوانان را یاری کنند.
نوایی همچنین آگاه‌سازی مردم در خصوص فواید ورزش پیاده‌روی و نشر اخبار و رویدادهای ورزشی این شهرستان را توسط رسانه‌ها خواستار شد.
افزایش باشگاه‌های ورزشی در مراغه با مشارکت بخش خصوصی
مهدی نوایی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در اداره ورزش جوانان این شهرستان، تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان مراغه با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای افزایش فضای ورزشی اقدام کرده و تعداد باشگاه‌های ورزشی خصوصی را از 25 باشگاه به 42 باشگاه ورزشی مجهز افزایش یافته است.
افزایش سمن‌های ورزشی مراغه اولویت اداره ورزش جوانان مراغه
در حال حاضر 9 سمن ورزشی در این شهرستان فعالیت می‌کنند که بر اساس برنامه‌ریزی‌های اداره ورزش جوانان شهرستان این تعداد به 20 سمن ورزشی در رشته‌های مختلف افزایش خواهد یافت.
رئیس اداره ورزش جوانان مراغه در ادامه با اشاره به اهمیت سمن‌های ورزشی، گفت: سمن‌های ورزشی یکی از بازوان قدرتمند ورزش بوده و ضروری است برای رسیدن به اهداف مهم ورزشی در این شهرستان تعداد سمن‌های ورزشی افزایش پیدا کند.
کسب 2 مدال طلا در مسابقات جهانی توسط ورزشکاران مراغه‌ای
مهدی نوایی همچنین از کسب 2 مدال طلا در مسابقات جهانی و بین‌المللی توسط دو ورزشکار مراغه‌ای خبر داد.
وی گفت: محمد ختایی در وزن 125 کیلوگرم و در ماده ددلیفت با شکست 5 حریف ترکیه‌ای، گرجستانی، آذربایجانی و ارمنستانی خود توانست مقام اول مسابقات بین‌المللی پاورلیفتینگ ترکیه را کسب کند. ختایی همچنین به عنوان قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ آذربایجان شرقی در رده سنی بزرگ‌سالان همراه با 24 ورزشکار تیم ملی به مسابقات ترکیه اعزام شده بود.
به گزارش تسنیم، عسگر عازمی ورزشکار مراغه‌ای نیز توانست با در مسابقات قهرمانی کشتی پیشکسوتان جهان که در کشور بلغارستان برگزار شد، در وزن 130 کیلوگرم مدال طلای مسابقات را در رقابت با کشتی‌گیری از کشور آفریقای جنوبی به دست آورد.
انتهای پیام/


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top