مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: هیئت های عزاداری باید مکانی برای بصیرت افزایی باشند و بهترین سخنان در مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) گفته شود.

به گزارش
خبرنگار مهر
، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی یکشنبه شب در مراسم اهداء پرچم های عزاداری به هیئت های مذهبی سراسر کشور که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: عاشورا تنها یک حادثه نیست که در  زمین کربلا واقع شده باشد و تا زمین زمین است اصلاح در جامعه بشری باید به نام اباعبدالله(ع) اتفاق بیافتد.
رئیسی بیان کرد: امروز هر کسی در عالم در مسیر اباعبدالله(ع) حرکت کند، لبیک به امام حسین (ع) گفته است و این شعار در اعصار مختلف طنین انداز خواهد شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در تابلوی عاشورا می توان هم خوش عاقبتان و هم بد عاقبتان را دید و کسانی بودند که در عاشورا دوباره متولد شدند مانند«حر»و کسانی نیز بودند که لعنت ابدی را برای خود خریدند.
وی بیان کرد: چهار هزار نفر پس از واقعه کربلا در قیام توابین جان خود را از دست دادند اما هیچ صحبتی در مجالس تعزیه از آنها نیست زیرا زمان شناس نبودند و به موقع وارد عمل نشدند.
تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: عاشورائیان صفتی دارند که در آن بی نظیر هستند زیرا بصیرت هایشان بر شمشیرهایشان برتری دارد.
رئیسی تاکید کرد: امروز به برکت عاشورا از جامعه جهل زدایی شده که در زیارت جامعه کبیره نیز به این مهم اشاره شده است و باید گفت بیداری اسلامی در منطقه در امتداد عاشورا و خون شهدایی است که در این راه جان خود را فدا کرده اند.
وی اظهارکرد: امتداد عاشورا امروز نظام مقدس اسلامی است و هر کس در دنیا پرچم عدالت خواهی را بردارد عاشورایی است و امتداد یزیدیان نیز آمریکا و اسرائیل هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: موجی که امروز در جامعه به دلیل شهادت شهید حججی ایجاد شد به برکت تاثیر گیری این جوان از عاشورا بوده است.
رئیسی خطاب به هیئت های مذهبی اظهارکرد: بهترین سخنان باید در مجلس امام حسین (ع) گفته شود و هیئت های عزاداری نیز باید محلی برای بصیرت افزایی باشند و با این خصلت شناخته شوند.

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top