صدور رای در پرونده «بنیتا» - حوادث - روز انلاین
تندرستی
۱۳۹۶/۰۶/۲۶۱۷:۲۶کد خبر: 224587 سلامت نیوز:سخنگوی قوه قضاییه از صدور رای پرونده متهمان بنیتا خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و هجدهمین نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره رای پرونده بنیتا در پاسخ به این سئوال که آیا رای این پرونده صادر شده است؟ گفت: بله، حکم صادر شده، اما طبیعی است که باید ابلاغ شود و قابل اعتراض هم هست.
وی خاطرنشان کرد: اجمالا اینکه متهم ردیف اول دو سه اتهام داشته؛ یکی از عناوین اتهامی‌اش قتل عمد هست که در این خصوص برای وی حکم قصاص نفس صادر شده است. برای سایر موارد اتهامی شنیدم که مجازات هایی اعم از حبس و شلاق و تبعید در حکم صادره هست که البته قابل اعتراض است و باید دید در دادگاه تجدید نظر چه می شود.
به گزارش ایسنا، محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه روز گذشته برخی رسانه‌ها به نقل از آقای شهریاری آورده‌اند که برای قاتل پرونده حکم قصاص صادر شده اما هم‌دستان او تبرئه شده‌اند، گفت: خواهش می کنم به واقعیت ها بر اساس مستندات توجه کنید. نمی توان از روی احساس چیزی گفت، ما ادعا نداریم که قاضی به هر چه رسید مو لای درزش نمی رود.
وی افزود: در خصوص این پرونده متهم ردیف دوم تبرئه نشده، بلکه در دادسرا قتل عمد او ثابت نشده، اما با جرائم دیگر از جمله معاونت و مشاورت برای وی قرار مجرمیت صادر شده است. این شخص گناهکار تشخیص داده شد و برای اتهامات او درخواست کیفر شد و کیفرها هم نسبتا سنگین است.
محسنی‌اژه‌ای عنوان کرد: ممکن است چند نفر با هم باشند ولی قاتل یک نفر است و دیگری ممکن است معاونت داشته باشد. در این مورد قضاوتی ندارم، اما در نهایت این شخص از اتهامات در پرونده تبرئه نشده است.20170917 17:26›
اشتراک گزاری:(ضروری)(ضروری)رئیس جدید سازمان نظام پزشکی چه اقداماتی را باید در اولویت کاری خود قرار دهد؟
>در صورتیکه تمایل به دریافت خبرنامه سلامت نیوز را دارید، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، سلامت نیوز شریک سلامت جامعه ایرانی است. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تندرستی ( سلامت نیوز ) محفوظ می باشد.>
1.77526s, 18q


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top