"مقاومت خندقیان " رونمایی شد/کتابی که ۷ سال ‌"خاک" خورد - روز انلاین - Tasnim
تسنیم گزارش می‌دهد
"مقاومت خندقیان " رونمایی شد/کتابی که ۷ سال ‌"خاک" خورد

شناسه خبر: 1497126
سرویس: استانها
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
کتاب «مقاومت خندقیان» خاطرات حماسه جاویدان عملیات «پد خندق» در دفاع مقدس با حضور مسئولان استانی رونمایی می‌شود.
به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
یاسوج
، کتاب «مقاومت خندقیان» با محتوای  بخشی از خاطرات رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در عملیات پد خندق  که توسط فتحعلی بزرگمهرنژاد از رزمندگان این عملیات نوشته شد، با حضور فتاح محمدی معاون استاندار، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات امور استان‌های حوزه هنری، سرهنگ نصیری زاده رئیس کنگره شهدای استان و برخی رزمندگان و حماسه سازان پد خندق رونمایی شد.
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با گرامی‌داشت یاد و خاطره حماسه سازان پد خندق و شهدای مدافع حرم بویژه شهید "محسن حججی" گفت: 12 کتاب در مراحل مختلف در این استان در دست تولید داریم که امیدواریم تا پایان سال دو مورد از این کتاب‌ها رونمایی شود.
محمد شریف اسلامی با تاکید بر اینکه ادبیات پایداری در این استان جوان و نوپا بوده و باید حمایت و هدایت شود، اظهار داشت: ادبیات پایداری گنجینه ارزشمندی بوده که با توجه به حضور نوید بخش جوانان در این حوزه، انتظار می‌رود مسئولان بیش از پیش نگاه ویژه داشته باشند.
" مقاومت خندقیان" 7 سال خاک خورد
نویسنده کتاب " مقاومت خندقیان" نیز در این آئین با تقدیم این اثر به شهدای کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهدای پدخندق افزود: این کتاب 7 سال به دلیل کمبود اعتبار در حوزه هنری خاک خورد و زیر چاپ نرفت.
فتحعلی بزرگمهرنژاد اظهار داشت: نوشتن کتاب زیاد سخت نبوده و در صورت فعالیت مستمر شاید یک سال به طول بینجامد ولی در برخی مواقع به دلیل عدم حمایت مسئولان و متولیان امر فرهنگ باید سال‌ها در انتظار چاپ بماند.
وی با بیان اینکه در صورت حضور تمام مردم این استان در پد خندق به طور حتم تا آخرین لحظه برای دفاع از وطن و دین مبین اسلام می‌جنگیدند ادامه داد: نباید بگذاریم خاطرات و رشادت‌های رزمندگان این مرز بوم در زیر خاک دفن شود بلکه باید به عنوان یک امانت تحویل نسل‌های بعد انقلاب داده شود.
بزرگمهرنژاد با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید "محسن حججی" تصریح کرد: این شهید بزگوار ضمن ترسیم واقعیتی از کربلا نشان داد اگر رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس برای پایداری انقلاب اسلامی دست و پا دادند امروز جوانان ولایتمدار و دین باور کشور حاضر به سر دادن برای  عزت و سربلندی ایران هستند.
به گزارش تسنیم، در پایان این آئین از برخی حماسه سازان پد خندق تجلیل شد.
انتهای پیام/


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top