نظر مدیرعامل
شرکت ها
کد خبر: ۵۲۷۰۴
۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۴/۲۸
در گفت وگو با بورس پرس اعلام شد:
نظر مدیرعامل "پرداخت" درباره کشف قیمت و برنامه افزایش سرمایه
مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت با اعلام نظر درباره کشف قیمت ۱۷۵۰ تومانی دیروز هر سهم و واگذاری ۵ درصد دیگر، از برنامه افزایش سرمایه حدود ۱۰۰ درصدی خبر داد.
رستم گشتاسبی در گفت وگو با پایگاه خبری
بورس پرس
، در واکنش به این سئوال که آیا از کشف قیمت 1750 تومانی دیروز هر سهم به پرداخت ملت رضایت دارد؟ اظهار داشت: این موضوع به سهامدار عمده شرکت بستگی دارد اما با توجه به ظرفیت های این شرکت و برنامه های حال و آینده و همچینن طبق بررسی های انجام شده، باید با بهای بالاتری کشف قیمت می شد.
وی ادامه داد: در مقایسه نسبت P/E گروه و شرکت ، مشخص می شود این نسبت برای "پرداخت" 6.6 مرتبه و برای گروه حدود 9 مرتبه است که حکایت از قیمت گذاری پایین دارد. در حالی این نسبت برای شرکت می توانست حدود 7.5 مرتبه باشد. با این حال بانک ملت خواهان عرضه ایی شیرین بود که با توجه به کشف قیمت و استقبال انبوه سهامداران، رخ داد.
این مقام مسئول در مورد برنامه واگذاری 5 درصد دیگر سهام هم توضیح داد: در این رابطه سهامدار عمده با توجه به شرایط بازار تصمیم می گیرد تا در بهترین زمان ، انجام شود.
گشتاسبی در واکنش به این سئوال که با توجه به برنامه های اعلامی شرکت در جلسه معارفه ، آینده افزایش سرمایه ایی هم مدنظر است یا خیر؟ به بورس پرس گفت: این موضوع تابع قوانین بانک مرکزی و شاپرک است که با توجه به سهم بازار و رشد شرایط و... تصمیم می گیرد سرمایه اسمی شرکت های این صنعت به چه میزان باشد.بنابراین منتظر اعلام بانک مرکزی و شاپرک باید بود.
وی ادامه داد: با این اوصاف یکی از برنامه هایی است که با توجه به اهداف تعریف شده ، پیگیری های لازم برای افزایش سرمایه حدود 100 درصدی است که زمان و نحوه آن به اعلام نظر بانک مرکزی و شاپرک بستگی دارد.
انتهای پیام


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top