برترین ها - رودخانه آدامز در کانادا قرار دارد و در اواسط ماه اکتبر میلیون‌ها ماهی سالمون از این رودخانه عبور می‌کردند و در نزدیکی دهانه رودخانه برای تولیدمثل جمع می‌شوند، این پدیده هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد. حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون ماهی در رودخانه فریزر و تامپسون نبرد می‌کنند تا به رودخانه ۱۲ کیلومتری آدامز برسند و پس از طی مسیر ۴ هزار کیلومتری متوقف می‌شوند و در آنجا تخم ریزی می‌کنند و می‌میرند.
این ماهی‌ها از محل تولد خود به رود تامپسون جنوبی و سپس رود فریزر می‌روند و وارد اقیانوس آرام می‌شوند.
آن‌ها سه سال در اقیانوی می‌مانند و مسیرشان را در جریان‌های آلاسکا و جزایر الوطه دنبال می‌کنند. سپس مسیرشان را به سوی رودخانه آدامز از سر می‌گیرند و ۴ هزار کیلومتر سفر می‌کنند. دراین مرحله تعداد آن‌ها به ۲ میلیون کاهش می‌یابد.
آن‌ها سفر خود را در ۱۷ روز انجام می‌دهند و باور نکردنی است که در این دوره غذا نمی‌خورند و در عوض از چربی هایی که از در تابستان قبل در تنگه جورجیا ذخیره کرده بودند استفاده می‌کنند. در این مرحله ماهی‌ها به رنگ قرمز متمایز خود می‌رسند.
هنگامی که محل مناسب پیدا شد، ماده‌ها لانه‌ای از ۱۰ تا ۴۰ سانتی متر حفر می‌کنند درحالی که نر‌ها در اطراف می‌پلکند و مزاحمان را دور می‌کنند. ماده‌ها ۳۵۰۰ تخم صورتی می‌گذارند و نر‌ها آن‌ها را بارور می‌کنند. سپس تخم‌ها را با ماسه‌ها می‌پوشانند.
در عرض ۱۰ روز، جفت قرمز به رنگ قهوه‌ای خاکستری تبدیل می‌شوند. ماهی‌های سالمون رودخانه آدامز در معرض خطر خرس‌های گریزلی، خرس‌های سیاه، ماهیگیران و گردشگران هستند. بهترین مکان برای تماشای ماهی‌ها پارک رودریک هیز براون است.مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top