کودک آزاری بیشترین موضوع تماس با اورژانس اجتماعی استان تهران است - آسیب های اجتماعی - سلامت اجتماعی - روز انلاین
تندرستی
۱۳۹۶/۰۴/۲۶۱۵:۵۷کد خبر: 218366 سلامت نیوز: معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران گفت: بیشترین تماس های مردم استان تهران با اورژانس اجتماعی در مورد کودک آزاری و کمترین تماس آنان مربوط به اختلال هویت جنسی است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازایرنا ، احمد خاکی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی افزود: از مجموع، 923 هزار و 305 تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی در یکسال گذشته، 2 هزار و 637 مورد از این تماس ها در مورد کودک آزاری و 9 تماس نیز مربوط به اختلال هویت جنسی بود. وی اظهار کرد: 50 مورد از این تماس ها نیز در رابطه با دختران فراری بود که ساماندهی شدند.**صدور مجوز برای دو مرکز نگهداری معتادان متجاهر حمیدرضا شمسی، معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی استان تهران نیز در این نشست از صدور دو مجوز برای مراکز ماده 16 (ویژه معتادان متجاهر) در خاورشهر و سعیدآبادجاجرود خبر داد و گفت: یکی از این مراکز با ظرفیت 260 نفر و مرکز دیگر با ظرفیت 300 نفر فعالیت می کند. وی افزود: در مراکز ماده 15، معتادان به صورت تمایلی مراجعه می کنند اما در مراکز ماده 16، معتادان متجاهر از سوی قانونگذار به این مراکز فرستاده می شوند . وی یادآور شد: بهزیستی روی مراکز درمان اعتیاد نظارت دارد و اگر بحث خشونت گزارش شود به ابطال مجوز مرکز درمانی نیز منجر خواهد شد.**شناسایی بیش از 4 هزار معتاد متجاهر در استان تهران معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی استان تهران گفت: براساس آخرین غربال معتادان متجاهر در سال گذشته ، چهار هزار و 98 معتاد متجاهر در استان تهران شناسایی شد. شمسی افزود: از بین چهار هزار و 98 معتاد متجاهر شناسایی شده در استان تهران ، 699 نفر از آنان به دلیل ابتلا به بیماری هایی مانند ایدز یا دیابت و نیاز به روندهای درمانی در مراکز بهزیستی پذیرش نشدند.**فعالیت 29 مرکز غربال ژنتیکی در تهران معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی استان تهران گفت: 29 مرکز غربال ژنتیکی در استان تهران تحت پوشش بهزیستی فعالیت دارد که 21 مرکز آن غیردولتی است. شمسی افزود: آمادگی داریم ، فراخور اجرایی شدن قانون غربالگری ژنتیکی در برنامه ششم توسعه ، تعداد مراکز را افزایش دهیم که البته محوریت مشاوره ژنتیک وزارت بهداشت بر بیماری تالاسمی است اما محوریت بهزیستی بر پیشگیری از معلول زایی است. وی ادامه داد: غربالگری های ژنتیکی محدودیتی برای گرفتن سند ازدواج ایجاد نمی کند بلکه فقط ضریب خطر معلول زایی به زوج ها اعلام می شود و حتی اگر آنان در صورت وجود مشکل در غربالگری با یکدیگر ازدواج کنند به سمت مشاوره های قبل و حین بارداری هدایت می شوند. معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران همچنین به این نکته هم اشاره کرد که در مجموع یکهزار و 500 پشت نوبتی در حوزه اجتماعی در استان تهران برای دریافت خدماتی مانند مستمری وجود دارد.
20170717 15:57››
اشتراک گزاری:(ضروری)(ضروری)رئیس جدید سازمان نظام پزشکی چه اقداماتی را باید در اولویت کاری خود قرار دهد؟
در صورتیکه تمایل به دریافت خبرنامه سلامت نیوز را دارید، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، سلامت نیوز شریک سلامت جامعه ایرانی است. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تندرستی ( سلامت نیوز ) محفوظ می باشد.>
3.22159s, 19q


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی


Top